Zestawy fotowoltaiczne

Porównaj i znajdź najlepszą ofertę wśród 15 producentów zestawów fotowoltaicznych

...

Zestaw fotowoltaiczny z akumulatorem

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis.


Koszt zestawu
17 800 zł
Gwaranacja na panele
15 lat
Gwarancja na inwerter
10 lat
Oszczędności po 10 latach
1250 zł

Finansowanie z kredytu- Rata

17500 zł

Instalacja fotowoltaiczna o mocy do 3.15 kW

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis.


Koszt zestawu
17 800 zł
Gwaranacja na panele
15 lat
Gwarancja na inwerter
10 lat
Oszczędności po 10 latach
10 000 zł

Finansowanie z kredytu- Rata

16 790 zł zł

Zestawy fotowoltaiczne – jaką moc wybrać?

Zazwyczaj reguła jest taka, że im większa powierzchnia zestawu fotowoltaicznego, tym niższa cena za metr kwadratowy. Jednak pamiętaj, że szukanie oszczędności w montowaniu instalacji o dużej mocy mija się z celem, jeżeli będzie ona produkowała duże nadwyżki energii. Jeśli wybierzesz zestaw on-grid, w obecnym systemie opustów stracisz sporo energii, ponieważ przy zestawach fotowoltaicznych do 10 kW za 1 kwH oddaną do sieci elektroenergetycznej w chwili większego zapotrzebowania możesz pobrać jedynie 0,8 kWh. Dlatego najbardziej opłacają się zestawy optymalnie dobrane do zużycia prądu. Statystyczna polska rodzina zużywa rocznie około 3000 kWh. Żeby pokryć takie zapotrzebowanie, nie potrzebujesz zestawu fotowoltaicznego mocniejszego niż 5 kW.

Na stronie znajdziesz zestawy o różnej mocy. Przeciętny pobór energii w gospodarstwach domowych sprawia, że najpopularniejsze są zestawy fotowoltaiczne 3 kW, 4 kW i 5 kW. To jaki będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego domu, możesz sprawdzić na naszym kalkulatorze fotowoltaicznym, bazując na wysokości miesięcznych rachunków za prąd. Ceny tego typu instalacji kształtują się między kilkunastoma tysiącami złotych a mniej więcej trzydziestoma. Należy jednak pamiętać, że moc zestawów fotowoltaicznych wyrażona w 3 kW oznacza potencjał, jaki instalacja osiąga w ogólnie przyjętych warunkach testowych (STC). Przed ostateczną decyzją, czy lepszy będzie zestaw 3 kw, czy 5 kW warto porozmawiać z naszymi konsultantami, którzy doradzą i dopytają o wszystkie czynniki takie, jak nasłonecznienie, miejsce montażu, kąt nachylenia dachu, przeznaczenie paneli (firma, dom, gospodarstwo rolne). Wybierz zestaw dopasowany do Twoich potrzeb, a inwestycja zwróci się szybciej, niż myślisz.

 

Zestaw fotowoltaiczny 3 kW

Koszt paneli zdolnych dostarczyć energię elektryczną o takiej mocy powinien oscylować w granicach 15/16 tys. zł. Oczywiście na ostateczną cenę wpływ ma wiele czynników, np. rodzaj powierzchni, na której będzie montowany zestaw, czy np. osprzęt dobrany do paneli (konwerter, okablowanie, elementy mocujące).

Zestaw fotowoltaiczny 4 kW

Sprawdzi się np. w domu zamieszkiwanym przez 4 osoby. Cena kompletnego zestawu razem z montażem powinna zamknąć się w 20 tys. zł przy dachu skośnym. Nad tej mocy instalacją warto się zastanowić, jeżeli obecne miesięczne rachunki za prąd kształtują się na poziomie ok. 200 zł.

Zestaw fotowoltaiczny 5 kW

Kolejna instalacja bardzo popularna w domach jednorodzinnych. Przy takiej mocy, koszt paneli z montażem przekroczy 20 tys. zł, jednak cena nie powinna być dużo wyższa od tej zestawu 4 kW. Nad instalacją 5 kW warto zastanowić się, gdy rachunki za prąd przekraczają miesięcznie 250 zł.

 

Podane ceny są orientacyjne. W celu zapoznania się ze szczegółową specyfikacją zestawów i dokładnym cennikiem zapraszamy na strony poszczególnych instalacji.

Znajdź instalatora

w Twojej okolicy

Sprawdzone rozwiązania

Producenci fotowoltaiki